Titokban forgatott, rezsimellenes iráni film kapta az Arany Pálmát Cannes-ban
A rendező Dzsafar Panahit 2009-ben húsz évre eltiltotta a filmkészítéstől az iráni rezsim.
A rendező Dzsafar Panahit 2009-ben húsz évre eltiltotta a filmkészítéstől az iráni rezsim.
A 81 éves színész a cannes-i filmfesztivál díszvendége lesz.
Mi sül ki abból, amikor egy amerikai szexmunkás és egy orosz oligarcha sarjának dorbézolása házasságkötésbe torkollik? Az Anora című mozi új színt hoz a lapdance- és sztriptíztáncos sorsok piacán. Sean Baker Cannes-ban Arany Pálmát nyert filmje már a magyar mozikban is látható.
Igazi művészközegből származik a Cannes-ban a rövidfilmek kategóriájában Arany Pálmát nyert Buda Flóra Anna, apja képzőművész, ő maga művésztelepen nőtt fel. 27 című filmje a kortárs közeg legjellemzőbb személyes és szociális problémáit dolgozza fel. A Franciaországban élő művész azt mondja, ott úgy tud élni és alkotni, ahogy szeretne, és ez idehaza nem volt elmondható. HVG-portré.
A nemzet nem a világ ellen harcol. A nemzet Magyarország kormánya ellen küzd, hogy a magyar név jelentsen valamit. Francia pénzből, Soros-támogatással, guruló dollárokkal tempózik a fennmaradásért, azért, hogy ne csak levéltetvek, hanem virágok és pálmák országa legyünk. Vélemény.
Felháborodott Jakab Juli színésznő, forgatókönyvíró, hogy a Nemzeti Filmalap úgy gratulált Buda Flóra Anna Arany Pálma díjához, hogy a rövidfilmre beadott pályázatát többször is visszadobták. Jakab emiatt azt írta, a rövidfilm nem magyar, hanem francia. Buda Flóra Anna a hvg360-nak azt mondta, bizonyos szempontból egyetért a felháborodással, de több oka is van annak, hogy a filmet koprodukciónak tartja. Buda Flóra Annával írásban készítettünk interjút.
A fesztivál előzetesen csak annyit közölt, hogy Harrison Ford előtt is tiszteleg majd, így a tiszteletbeli Arany Pálma-díj meglepetésként érte a filmsztárt, akit állva tapsolva ünnepelt a Lumiere-terem 2300 fős közönsége.
Az amerikai versenyfilmek hollywoodi sztárparádét ígérnek, magyar alkotás azonban nem került versenybe.
A kiváltságos rétegről, az influenszerekről, milliárdos üzletemberekről és gazdag arisztokratákról szól Ruben Östlund legújabb filmje, a Cannes-ban Arany Pálma-díjjal jutalmazott A szomorúság háromszöge, amely egy fergeteges szatíra keretei közt tesz fel sorsdöntő „mi lenne, ha” kérdéseket, miközben egy igazságosabb világ lehetőségéről ábrándozik.
A két és félórás vígjáték helyszíne egy luxusjacht.
Tíz nap múlva kezdődik a 75. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál.
Az elismeréssel – amelyet korábban Alain Delon, Jean-Paul Belmondo, Jane Fonda és Jeanne Moreau is megkapott – "egy kiváló művészi pályát, egy ritka személyiséget, és a korunk nagy problémái iránt diszkrét, de egyértelmű elköteleződést" díjaz a fesztivál.
A cannes-i filmfesztiválon Arany Pálmát nyert, idehaza a minap bemutatott alkotás egyebek mellett arról szól, hogy a társadalmi egyenlőtlenséget, igazságtalanságot lehetetlen megváltoztatni.
Pedro Almodóvar zsűrije a svéd-amerikai The Square-nek ítélte az Arany Pálmát – Mundruczó Kornél versenyfilmje, a Jupiter holdja díj nélkül maradt.